Wtorek, 17 Lipca 2018 11:33
Pokazowa lekcja tańca brzucha

21 lipca o godz. 10.30 odbędzie się w naszym klubie pokazowa lekcja tańca brzucha, na którą serdecznie zapraszamy!

Kilka słów od instruktorki:

Taniec Brzucha, to jeden z najstarszych tańców na świecie i tańczyć go może każda kobieta. Ten taniec składa się z różnego rodzaju shimmy, ósemek biodrami. Wplata się delikatne ruchy biustu i przepiękne ruchy rąk. Ten taniec pomaga każdej kobiecie poczuć się wyjątkowo, poczuć się jak arabska księżniczka a zarazem uczy jak panować nad swoim ciałem, żeby jej taniec był wyjątkowy, pełen kobiecego wdzięku, fascynacji i energii.

Skąd pochodzi ten taniec?
Ten taniec pochodzi z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. W dawnych czasach kobiety wschodu spędzały wolny czas tańcząc. Na każdym weselu tańczyły tancerki ?wprowadzając? nowożeńców do nowej części ich życia. Arabskie cyganki tańcząc zarabiały pieniądze. Później taniec rozwijał się i każdy naród wschodu miał swój taniec - który był charakterystyczny tylko dla ich rejonu. Okolo 1920 roku w Egipcie pojawiły się pierwsze kabarety gdzie profesjonalne tancerki robiły show. W każdym filmie z tych czasów był taniec. Obecnie jest duża ilość różnych konkursów i festiwali gdzie każda tancerka (nawet początkująca) może pokazać siebie.

Jak ten taniec pomaga zdrowiu?
W życiu codziennym większość kobiet ma pracę siedzącą i przez to czują się zbyt ?sztywne?. Taniec brzucha wzmacnia mieśnie kregosłupa, rąk, brzucha, nóg i pośladków. Rozrusza wszystkie stawy. Poprawia krążenie krwi w szczególności miednicy co jest bardzo ważne dla zdrowia kobiety. A w dodatku tańcząc aktywujemy hormon szczęścia.

Czego nauczymy się na zajęciach?
Na zajęciach nauczymy się: podstawowych ruchów tańca orientalnego, różnego rodzaju shimmy, hip dropy, arabskich kroków, ósemek i kołyszących ruchów biodrami. Nauczymy się tańczyć brzuchem. Nauczymy się izolacji ciała i różnego rodzaju ruchów biustem łącząc te wszystkie elementy ze sobą. Ręce też będą tańczyć, bo bez tego taniec nie jest tańcem.

Kto może przyjść na te zajęcia?
Każda pani od 4 do 100 lat. Ten taniec jest dla każdego wieku i składu ciała.

W co ubrać się na zajęcia?
W wygodne ubranie nie przeszkadzające w ruchu. To mogą być szorty, spódnica, legginsy. Wygodna koszulka. Może być, ale nie obowiązkowo chusta podkreślająca biodra. Taniec brzucha ćwiczymy boso.

Serdecznie zapraszam

Weronika

 

 

Szczególnie polecane nowości w klubie!

Nasza galeria

Rekomendacja

Fabryka Siły